لوله کشی استخر با چه لوله ای

لوله کشی استخر با چه لوله ای
با بازدید از هر وب سایتی در رابطه با ساخت استخر و جکوزی می توان اطلاعات کمی در مورد مشکلات ساخت آن و خطرات نشت لوله های استخر و همچنین لوله های جکوزی به دست آورد که یکی از تجربه های پر خطر و پر هزینه است که حتی در مواردی استخر و جکوزی غیرقابل استفاده می شود.
پیداکردن محل نشت لوله کشی استخر، اصلاح لوله کشی استخر و از بین بردن نشتی آن کاریست دشوار و زمان بر جدا از هزینه های کند کاری و تغیرر لوله ها و همچنین هزینه لوله کش استخر .
نیازی به گفتن نیست!
سازنده استخر باید از بهترین روش های نصب و ساخت استخر استفاده کند. بهترین مواد موجود در بازار را استفاده کرده و برای جلوگیری از نشت لوله کشی استخر تدابیر لازم را انجام دهد.
اساسی ترین جزء لوله کشی استخر:
لوله پلی وینیل کلرید و یا لوله پی وی سی است . امروزه نوع دیگری از لوله های آب تولید شده که یو پی وی سی یا پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی است. که جهت لوله کشی استخر استفاده می گردد .
این لوله به دلیل سطح بسیار صاف داخلی و همینطور مقاوم در برابر ضربه جهت انتقال آب اسنفاده می گردد.
جهت لوله کشی استخر نیز از لوله های یو پی وی سی استفاده می کنیم زیرا هیپ گونه بو و آلودگی را به آب انتقال نمی دهد.
امروزه در ساخت استخر و لوله کشی استخر از دو نوع لوله های یو پی وی سی استفاده می شود :
نوع اصلی آن که در لوله کشی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد که لوله یو پی وی سی سخت و یو پی وی سی انعطاف پذیر می باشد.
لوله های یو پی وی سی سخت و انعطاف پذیر چه نقاط مشترکی دارند؟
انعطاف پذیر هر دو اساساً همان ترکیب شیمیایی را دارند PVCلوله های پی وی سی سفت و پی وی سی و لوله های
هر دو نوع لوله با استفاده از برش و چسباندن با چسب و استفاده از ابزارهای یکسان اتصال و لوله کشی صورت می گیرد. و لوله های یو پی وی سی با اتفاده از همان اتصالات یو پی وی سی به هم اتصال پیدا می کنند.
تفاوت لوله های یو پی وی سی سخت و انعطاف پذیر:
لوله یو پی وی سی سخت همانطور که از اسم آن مشخص است به راحتی خم نمی شود و به این معنی می باشد که هرگاه مسیر لوله کشی استخر احتیاج به چرخش داشته باشد ، شخص نصب کننده لوله کشی استخر باید لوله را بریده و یک زانو ویا سه راهی برای چرخش لوله در قسمت بریده شده جوش دهد.
هر دو کار زمان و مهارت های مختلفی را نیاز دارند.
لوله های پی وی سی انعطاف پذیر با پلاستیک نرم تر ساخته شده است که انعطاف پذیری لوله را بیشتر می کند. در اینگونه لوله ها زمانی که احتیاج به خم باشد نصاب لوله به سادگی لوله را به طرفی که می خواهد و به شکل مرود نظر خم می کند.
این روش نصب لوله های پی وی سی بسیار سریعتر و آسان تر از لوله های پی وی سی سخت می باشد.
تا اینجا دو نوع انتخاب در مورد لوله های پی وی سی داشتیم:
لوله هایی که سخت تر و مقاوم تر هستند ولی اتصال آن مشکل تر و لوله های پی وی سی انعطاف پذیر که اتصال آن راحت تر ولی از مقاومت کمتری بر خوردار می باشند.
*تذکر: لوله پی وی سی انعطاف پذیر نصب آن آسان است ولی هیچ گاه نباید در لوله کشی استخر از آن استفاده کرد

/ 0 نظر / 6 بازدید